Pasowanie Pierwszoklasistów

09.2015 28

W dniu 22.09.2015 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 3.

Pasowanie na ucznia odbyło się z zachowaniem dawnych rytuałów. Wyjątkowość ceremonii podkreślały historyczne stroje, w które ubrana była Starszyzna Cechu i młodzież. Uczniowie klas pierwszych Zasadniczej Szkoły Zawodowej złożyli przysięgę i zostali pasowani na adeptów rzemiosła przez Starszego Cechu Mistrza Artura Friedberga szablą im. Jana Kilińskiego.

* 1,

*2,