wiadomość z Izby

03.2020 12

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym,

od dzisiaj do odwołania Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach

jest ZAMKNIĘTA dla klientów.

Zapraszamy do kontaktowania się w biurem Izby:
- telefonicznie (32 259 62 61),
- e-mailowo (izba@ir.katowice.pl),
- wszystkie dokumenty, w tym wnioski dopuszczające do egzaminów, przyjmowane będą TYLKO POCZTĄ TRADYCYJNĄ (plac Wolności 12, 40-078 Katowice) - nie ma możliwości składania dokumentów osobiście,
- wszelkich płatności prosimy dokonywać TYLKO PRZELEWEM na konto: PKO BP S.A. II Oddział w Katowicach 03 1020 2313 0000 3602 0022 9336.

Od 13 marca 2020 roku odwołane są również wszystkie zaplanowane egzaminy czeladnicze, mistrzowskie oraz sprawdzające. O nowych terminach egzaminów poinformujemy w stosowanym czasie.

Przepraszamy za wszystkie niedogodności związane z zamknięciem Izby - prosimy o wyrozumiałość oraz o przestrzeganie zasad postępowania w związku z zagrożeniem epidemiologicznym.

05.2020 29

Powrót pracowników młodocianych do pracy

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że zostało ogłoszone Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej (28.05.2020 roku Poz. 953) zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, które dopuszcza od 1 czerwca 2020 roku Uczniów klas programowo najwyższych (klasa III) będących pracownikami młodocianym, którzy wyrazili zgodę lub w przypadku osób niepełnoletnich zgody rodziców/opiekunów prawnych do ich udziału w zajęciach praktycznych.
05.2020 28

refundacja

Pracodawca, który ubiega się o dokonanie refundacji za miesiące marzec, kwiecień, maj  powinien dołączyć oświadczenie  ( wzór oświadczenia ) oraz w przypadku korzystania ze zwolnienia z opłacania składek ZUS należy dołączyć informację z ZUS potwierdzającą zwolnienie.

w przypadku:

- zwolnienia  z opłaty składek ZUS – we wniosku z rozliczeniem finansowym należy ująć wyłącznie kwoty netto,

- częściowego zwolnienia z opłaty składek ZUS - we wniosku z rozliczeniem finansowym należy ująć kwoty netto wypłaconego wynagrodzenia oraz część naliczonych składek ZUS,

- odroczenie płatności składek ZUS - wniosek z rozliczeniem finansowym, należy złożyć dopiero w momencie opłacenia składek  wraz z dowodem opłacenia.

05.2020 27

egzaminy czeladnicze

Prosimy o pobranie z naszej strony wniosku do egzaminu czeladniczego i przygotowanie odpowiednich załączników (zaświadczenie pracodawcy, fotografia 35x45mm, świadectwo szkolne, ksero umowy o pracę, jeśli uczeń był w innym zakładzie pracy to świadectwo pracy plus umowa z poprzednim pracodawcą). Złożenie kompletu dokumentów wraz z wpłatą (716 zł kwota na dzień 27.05.2020) do 03.07.2020 w biurze Cechu.