Ruszyła rekrutacja do projektu „Dobre przygotowanie praktyczne przepustka do rynku pracy” !

10.2012 15

Informujemy, że 11 października 2012r. rozpoczęliśmy rekrutację do projektu mobilności „Dobre przygotowanie praktyczne – przepustką do rynku pracy” realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci. Ostateczny termin składania dokumentacji rekrutacyjnej upływa 31.10.2012r.

Wymiana doświadczeń będzie miała miejsce w dniach 12-18  maja 2013r. W wymianie będzie uczestniczyło 20 osób

Miejsce wyjazdu: Braga, Portugalia

Celem jest wymiana doświadczeń na temat kształcenia zawodowego, organizacji i prowadzenia praktyk i staży zawodowych, sytuacji i monitorowania rynku pracy z partnerem portugalskim.

Partnerem przyjmującym będzie:

Braga Leonardo da Vinci w Bradze, która w głównej mierze zajmuje się działalnością szkoleniową, wsparciem organizacji szkoleń i kursów. Ze względu na prowadzona działalność szkoleniową instytucja ta jest bardzo dobrym partnerem przy  realizacji niniejszego projektu. Braga Leonardo da Vinci współpracuje przy Projektach Mobilności ( Projekty Mobilności Leonardo da Vinci; IVT, PLM, VETPRO). Jest to organizacja będąca w stanie zapewnić tj. zorganizować i zabezpieczyć pobyt w Bradze i Barcelos w Portugalii staże zawodowe, wizyty studyjne, wizyty przygotowawcze czy kursy językowe. Bardzo istotny jest również fakt, że Braga Leonardo da Vinci posiada liczne kontakty z większością instytucji szkoleniowych w regionie, ze szkołami, zakładami pracy, ośrodkami dokształcania zawodowego dorosłych pracujących i bezrobotnych. Ma bardzo duże doświadczenie w organizowaniu zakwaterowania, zapewnienia wyżywienia, transferu i transportu grup obcokrajowców, organizacji programów socjalnych i kulturowych. Zatrudnieni w tej instytucji to doświadczeni pracownicy.

Kryteria wyboru uczestników projektu:

1. Status właściciela zakładu rzemieślniczego lub pracownika Cechu w Raciborzu lub Cechu w Tarnowskich Górach lub Izby Rzemieślniczej w Katowicach lub PUP w Raciborzu lub PUP w Tarnowskich Górach
  2. Zatrudnienie na stanowisku bezpośrednio związanym z kształceniem zawodowym, organizacją i  prowadzeniem staży zawodowych w zawodach   rzemieślniczych,
  3. Przynajmniej podstawowa znajomość języka angielskiego,
  4. Motywacja do udziału w wymianie doświadczeń.

Informujemy również, że w projekcie nie mogą uczestniczyć osoby, które w okresie ostatnich trzech lat brały udział w projekcie mobilności VETPRO !!!

Przygotowanie uczestników przed wyjazdem:
w ramach przygotowania językowego przed wyjazdem zorganizowany zostanie kurs języka angielskiego (40 godz) na dwóch poziomach  zaawansowania,
w ramach pierwszej części spotkania kulturowego odbędzie się spotkanie informacyjne o regionie gdzie odbędzie się wymiana i o kraju partnera. Druga część przygotowania kulturowego będzie miała miejsce w Portugalii.

Uczestnicy projektu będą zobowiązani do:

1. uczestnictwa w przygotowaniu językowym i kulturowym
  2. aktywnym uczestniczeniu w spotkaniach z partnerami portugalskimi zgodnie z harmonogramem wizyty: 5 dni / 6 godzin dziennie
  3. przygotowaniu materiałów ze spotkań i dyskusji podczas wizyty; podsumowanie każdego dnia wymiany krótką ankietą
  4. przygotowaniu prezentacji na zadany temat po powrocie z wymiany doświadczeń – do 1 miesiąca po powrocie z wymiany
  5. wypełnieniu elektronicznego raportu uczestnika w systemie Mobility Tool ( program stworzony przez Komisję Europejską, instrukcja wypełniania zostanie udostępniona przez organizatora wymiany)

Koszty wyjazdu są całkowicie dofinansowane przez Komisję Europejską w ramach programu „Uczenie się przez całe życie”

Komplet dokumentacji rekrutacyjnej to:

1. Wypełniony elektronicznie i podpisany formularz rekrutacyjny
  2. Podpisane oświadczenie o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych
  3. Ankieta badająca oczekiwania kandydata przed wymianą
  4. Kserokopia dowodu osobistego potwierdzona za zgodność z oryginałem

Dokumenty rekrutacyjne należy składać osobiście lub listownie.

Adres do składania dokumentów:

Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu
ul.Kilińskiego2
47- 400 Racibórz
w biurze sekretariatu Cechu RR w Raciborzu

Osoba do kontaktu:

Maria Smyczek - Dyrektor Biura
Iwona Marek – Członek Zespołu Roboczego ds. realizacji projektu

Pliki do pobrania:

Formularz rekrutacyjny
Wstępna ankieta ewaluacyjna
Oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych